СІМФЕРОПОЛЬ/АКМЕСДЖИТ (QHA) -

 

В офіс до правозахисників громадського об'єднання "Кримська солідарність" в анексованому Криму сьогодні, 6 листопада, прийшли співробітники російського "Центру з протидії екстремізму" (ЦПЕ).

Силовики вручили застереження кримськотатарському адвокату Емілю Курбедінову.

Відповідне відео опубліковано в Facebook "Кримської солідарності".

"Старший прокурор відділу прокуратури" Криму Валентин Чупрін заявив, що виданий Курбедінову документ застерігає його від "незаконних дій".

 Координатор громадської ініціативи "КримSOS" Таміла Ташева в своєму Facebook зазначила, що разом з "прокурором" прийшли люди в масках, які не показали своїх документів.

— "Прокурор" сказав Емілю, і це є в цьому "застереженні", що по ньому проводяться оперативно-розшукові заходи. Що це за заходи, він не пояснив.

 

 


Російський адвокат Микола Полозов зазначив, що силовики прийшли нібито через те, що у них є інформація про підготовку адвокатами серії поодиночних пікетів на підтримку своїх підзахисних.

За словами Полозова, "це придумали самі співробітники ЦПЕ, але видають за отримані під час оперативних заходів дані".

— Відпрацьовують репресії щодо кримських татар, фабрикують кримінальні справи і придумують підстави для таких застережень щодо неугодних адвокатів. Цілком очевидно, що Курбедінов і Семедляев вже поперек горла російській владі в окупованому Криму.

Полозов написав, що, якщо найближчим часом в Криму хтось буде проводити не передбачені масові заходи, то це будуть провокатори ЦПЕ.

 

 

 


На засідання "Кримської солідарності" 27 жовтня прийшли співробітники російської прокуратури в супроводі невідомих в масках.

Адвокатам Едему Семедляеву, Лілі Гемеджі і координатору громадського об'єднання «Кримська солідарність» Ділявера Меметова застереження про недопущення порушення законодавства в сфері екстремізму.

 

 

QHA