КИЇВ (QHA) -

Державна прикордонна служба України зафіксувала 652 іноземних судна, що заходили до портів окупованого Криму. Як передає кореспондент QHA, про це повідомив глава українського прикордонного відомства Віктор Назаренко.

— Ми оперативно реагуємо на будь-яку інформацію про захід іноземних судів до закритих Україною портів на тимчасово окупованій території. До відомчої бази відстеження надводної обстановки нами внесені дані про 652 таких судна, — заявив він.

Віктор Назаренко стверджує, що передумови для затримання суден-порушників та їх вантажів створені завдяки змінам законодавства.

Як нещодавній успішний приклад боротьби із несанкціонованим заходом до акваторії України голова Держприкордонслужби привів затримання на Дунаї силами морського спецназу судна Sky moon, що йшло під прапором Танзанії з Севастополя до одного з молдавських портів.

— На сьогодні судно заарештоване, капітану оголошено про підозру, проводяться слідчі дії, — додав Назаренко.

Прикордонники фіксують загальне зниження пасажиропотоку на адміністративному кордоні з окупованим півостровом.

— За рік через пункти пропуску пройшли 2 мільйони 600 осіб і 500 тисяч транспортних засобів, — говорить Назаренко. — Відзначається загальне зменшення потоку. Наприклад, сьогодні адмінкордон перейшли 5700 осіб і одна тисяча транспортних засобів, і якщо порівняти ці дані з аналогічною добою минулого року, ми відзначимо зменшення на 24% і 34% відповідно.

Нагадаємо, на початку грудня прес-центр Держприкордонслужби повідомляв, що затримане 30 листопада прикордонниками судно Sky moon можуть конфіскувати на користь держави. У суднових і паспортних документах екіпажу прикордонники знайшли підтвердження фактів заходу судна до портів на тимчасово окупованих територіях України і переміщення звідти вантажу.

ФОТО: інтернет

QHA