БІЛОГІРСЬК (QHA) -

Співробітники російської поліції прийшли з опитуванням до правозахисника Абдурешита Джеппарова — активіста руху «Кримська ідея», яке днями заявило про намір розгорнути національний рух кримських татар на анексованому півострові.

Як повідомив Джеппаров, силовики запитували його про діяльність «Кримської ідеї».

— До мене додому на білій «Ниві» приїхали троє співробітників поліції. Двоє в формі у білих сорочках залишилися в авто, а зі мною вийшов розмовляти у чорній формі старший лейтенант. Представився оперуповноваженим відділу карного розшуку МВС Росії у Білогірському районі. Звуть його Муратов Наріман Рустамович. Повідомив, що йому з Сімферополя доручили мене опитати про діяльність об'єднання «Кримська ідея», — повідомив Джеппаров.

Публічних коментарів російських силовиків з цього приводу немає.

Відзначимо, згідно з російським законодавством, опитування поліцією регулюється законом «Про оперативно-розшукову діяльність». Опитуваний має право не відповідати на запитання правоохоронців, оскільки не несе відповідальність, на відміну від допиту за відмову від дачі показів.

QHA повідомляло, що 30 липня «Кримська ідея» оприлюднила рішення активізувати свою діяльність і проводити зустрічі в регіонах анексованого півострова. Сам Джеппаров заявив, що в умовах окупації не можна допустити пасивності більшої частини кримськотатарського народу.

Нагадаємо, громадська організації «Кримська ідея» була створена 27 травня на зборах у місті Білогірськ.

Джерело: Крым.Реалии

QHA