КИЇВ (QHA) -

Генпрокуратура України передала до Шевченківського районного суду Києва обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо двох колишніх співробітників "Беркут", яких звинувачують у перевищенні влади і службових повноважень під час проведення мітингів у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності.

Як наголошується у повідомленні, один з підозрюваних є діючим співробітником поліції та помічником народного депутата України на громадських засадах.

У ГПУ зазначили, що дії колишніх "беркутівців" супроводжувалися болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями й полягали у незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів і складанні та видачі завідомо неправдивих офіційних документів.

Раніше за фактами цих подій до суду були спрямовані обвинувальні акти стосовно колишніх голови Київської міської державної адміністрації, начальника управління громадської безпеки ГУ МВС України у м. Києві та семи працівників столичного "Беркута". Досудове розслідування зі встановлення організаторів і співвиконавців злочинів, скоєних під час протестних акцій, триває.

Раніше QHA повідомляло, що 9 травня у Москві відбувся марш «Безсмертного полку України», в якому участь взяли, щонайменше, троє екс-співробітників київського підрозділу «Беркут».

Зокрема, це Олексій Цвігун, Петро Псарьов і Євген Плут. Усі троє належать до роти Дмитра Садовника, який втік до Росії.

QHA