СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Російські вчені Санкт-Петербурзького гірничого університету після відвідування окупованого Криму і дослідження підземель запропонували свій спосіб подолання дефіциту води.

Вони заявили, що розробили програму, яка допоможе подолати поріг дефіциту води у регіоні.

— Для початку ми показуємо, що модель адекватна, що вона повністю відтворює гідрогеологічну ситуацію. А далі ми змінюємо умови. Скажімо, збільшуємо водовідбір зі свердловин. Ми зможемо сказати все — як на це відреагує водоносний горизонт, наскільки зменшиться рівень води, наскільки збільшиться мінералізація, — зазначив завідувач кафедри гідрогеології та інженерної геології Санкт-Петербурзького гірничого університету Дмитро Устюгов.

За його словами, ще один спосіб позбутися дефіциту води в Криму — розгорнути мережі установок, опріснювати морську воду.

Однак у Держкомітеті з водного господарства і меліорації російського уряду Криму повідомили, що у такому випадку тарифи на воду зростуть у 4,5 рази.

Для запуску таких установок необхідно багато електроенергії, якої не вистачає на півострові.

 

QHA повідомляло, що за словами самопроголошеного голови Криму, російська компанія з Володимира має намір реалізувати проект з опріснення води. Один кубометр опріснення води коштуватиме 30 рублів.

Раніше голова «Державного комітету з водного господарства і меліорації РК» Ігор Вайль заявив, що «влада» Криму визнала, що вирішити проблему питної води на півострові за допомогою опріснення морської води неможливо. Цей метод задорогий для місцевого бюджету.

 

Джерело: Новости Крыма

QHA