КИЇВ (QHA) -

У Києві під посольством РФ відбулася щомісячна акція на підтримку жертв насильницьких зникнень та їхніх родичів в окупованому Криму. Цього разу акція присвячена Всесвітньому дню насильницьких зникнень, заснованому ООН.

— За увесь період від початку анексії Криму з території півострова викрали 44 людини. Більшу частину з них звільнили. Це було на початку військової операції Російської Федерації на території Криму. Декого з них, як наприклад Решата Аметова, знайшли мертвими, декого виявили у місцях позбавлення волі. Сьогодні ми говоримо про 15 людей, яких ми вважаємо тими, хто став жертвою насильницьких зникнень, — заявила під час акції координатор КримSOS Таміла Ташева.

Активісти організували перформанс під назвою "Маяк очікування". Під російське посольство принесли речі, які нагадують рідним про зниклих.

— М'яч — це символ, маяк, який постійно нагадує батьку Ервіна Ібрагімова про те, що Ервін любив грати в футбол. До викрадення він постійно це робив, влаштовував чемпіонати. А ось виноград, про який нам розповіла сім'я Руслана Ганієва. Він захоплювався багатьма речами, але в останній період перед викраденням вирощував виноград, — розповіла Ташева.

За словами голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, акція має не стільки вплинути на поведінку російського керівництва, адже для цього потрібні більш суттєві заходи, скільки пробудити українське суспільство.

— Ми усвідомлюємо, що такі акції біля посольства країни-агресора не впливають на поведінку злочинців, що сидять у Кремлі. Але ми проводили їх і будемо проводити, оскільки для нас дуже важливо пробудити українське суспільство, не дати йому знову впасти у відчай і пошитися у дурні в тих чи інших рішеннях, — підкреслив Чубаров.

Нагадаємо, Міжнародний день жертв насильницьких зникнень був встановлений резолюцією № A / RES / 65/209 Генеральної асамблеї ООН у 2011 році. Ухвалення документа викликано використанням насильницьких зникнень для насадження атмосфери терору. Насильницькі зникнення широко практикуються окупаційними властями РФ в Криму від самого початку агресії у 2014 році.

QHA