КИЇВ (QHA) -

У Дипломатичній академії ім Г. Удовенка при МЗС України відкрилася виставка матеріалів про Чорнобиль, приурочена до включення архівних документів про цю трагедію у реєстр програми ЮНЕСКО "Пам'ять світу".

Як передає кореспондент QHA, більшість документів, які були включені до реєстру, знаходяться в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України, Центральному архіві громадських об'єднань України та деяких інших сховищах. Більшість з них мали різні грифи секретності, а розсекречення деяких з документів по Чорнобилю продовжується і зараз.

— Ці документи не просто фіксують події, а й відображають як ефективні рішення, так і помилкові. Ці документи дозволять краще усвідомити причини катастрофи, глобальність її наслідків, і сприятимуть вирішенню багатьох чорнобильських проблем як в Україні, так і там, куди долетіла атомна хмара, — впевнена глава Державної архівної служби України Тетяна Баранова.

Це постанови та укази керівництва УРСР, які стосуються будівництва Чорнобильської АЕС, процесу ліквідації катастрофи, а також нагородження її учасників.

За словами заступника голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергія Реви, включення документів до реєстру дозволить забезпечити доступ дослідників до них з усього світу.

— Програма була створена у 1992 році і включає усі ті документи, які мають значення для історії людства. Концепцією цієї програми є те, що усі ці документи мають охоронятися і, у той же час, бути доступними без будь-яких обмежень, — розповів QHA Сергій Рева.

Нагадаємо, у грудні цього року планується ввести в експлуатацію нову арку укриття над Чорнобильською АЕС.

QHA