КИЇВ (QHA) -

Спеціальний доповідач Ради ООН з прав людини і питань тортур і жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання Нилс Мельзер планує відправитися в ОРДЛО і анексований Крим, де проведе моніторинг ситуації з ув'язненими, які утримуються в місцях позбавлення волі.

Як заявив заступник міністра юстиції України Денис Чернишов, візит Мельзера триватиме до 8 червня.

Представник ООН зверне увагу на випадки порушень прав на свободу від катувань з боку збройних сил, правоохоронних органів і збройних формувань у контексті тривалого конфлікту, а також на розслідування таких випадків, умови тримання ув'язнених і засуджених.

Також він буде досліджувати і питання переповнення місць тримання ув'язнених, випадків утримання під вартою без зв'язку із зовнішнім світом, доступ до медичних послуг, насильство серед ув'язнених та засуджених, поводження з вагітними жінками і породіллями, утримання неповнолітніх (ювенальна юстиція) та інші питання.

Чернишов розповів, що у рамках візиту делегації спецдоповідача ООН заплановано низку робочих зустрічей з представниками органів влади для обговорення вищенаведених питань. Він додав, що Мін'юстом вже розроблений проект програми робочих зустрічей з делегацією.

Нагадаємо, Київ вже порушував питання тортур в ОРДЛО. Так, на засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі українська сторона назвала неприпустимим застосування тортур до незаконно утримуваних бойовиками громадянам України.

QHA