КИЇВ (QHA) -

Два кримськотатарських телеканала — ATR і LALE отримали дозвіл на тимчасове ефірне мовлення з Чонгарської вежі на території окупованого Криму. Про це повідомив член Нацради України з телерадіомовлення Сергій Костинський на своїй сторінці у Facebook.

— Сьогодні, в узгодженні з Міністерством інформаційної політики України, видали нові дозволи на тимчасове ефірне мовлення з Чонгарської вежі на територію Криму (за спрощеною процедурою). ATR Channel — з Чонгара, LALE — з Чонгара.

Окрім цього, деяким телерадіокомпаніям перевидано дозвіл на тимчасове мовлення у Луганській і Донецькій областях, а саме UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, Тризуб FM, Радіо Пульс, Країна ФМ, Русское Радио Україна, Радіо FM Галичина, Армія FM, Громадське радіо, Радіо Клас.

QHA повідомляло, що вісім радіостанцій з материкової України отримали дозвіл на тимчасове мовлення на півдні Херсонщини і адмінмежі з окупованим Кримом. На північ Криму в FM-діапазоні мовитимуть три з восьми радіостанцій — Радіо Hayat, Армія FM і Радіо НВ.

Пізніше дозвіл на мовлення на тимчасово непідконтрольні уряду території Донбасу і окупований Крим видали ще п'ятьом українським ЗМІ, серед яких Чорноморська телерадіокомпанія (Чаплинка, Херсонська область), UA: Крим (Чаплинка, Херсонська область), 5 канал (Чаплинка, Херсонська область і Донецька область), телеканал «Прямий» (Донецька область), Вільне радіо (Донецька область), Країна ЧС (Донецька область).

Нагадаємо, у січні президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасового дозволу на мовлення у зоні проведення Антитерористичної операції і прикордонних районах України». Відповідно до закону, тепер можна швидше отримати тимчасовий дозвіл для телерадіомовлення на окупованих територіях.

QHA