КРАСНОПЕРЕКОПСЬК (QHA) -

 

Бромний і содовий заводи у Красноперекопську (Крим) незаконно видобувають сировину в Сиваші. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

За словами Чубарова, Україна не видавала жодних ліцензій на використання мінеральних ресурсів цих підприємств.

У свою чергу, заступник постпреда України в Криму Ізет Гданов показав насоси на Кутаранській дамбі, які качають ропу для заводів на анексованій території.

 

«Бромний завод» випускає бром, його неорганічні солі та броморганічні з'єднання і є єдиним таким виробництвом у Східній Європі. На заводі працює близько 600 чоловік. «Содовий завод» випускає кальциновану соду. На підприємстві працює близько 3 тисяч чоловік.

Нагадаємо, раніше в Криму заявили про руйнування дамби, яка відділяє «Кримський титан» від озера Сиваш з боку материкової України. Директор заводу Андрій Акулов повідомив, що звернувся до ФСБ РФ, щоб спецслужби перевірили дамбу.

За словами директора Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОДА Ольги Савенко, заяви окупантів, що дамба нібито частково зруйнована з боку материкової України, не відповідають дійсності. Вона додала, що подібними заявами окупаційна влада намагається домогтися подачі води з Північно-Кримського каналу на анексований півострів.

QHA