КИЇВ (QHA) -

Двоє членів екіпажу затриманого кримського судна «НОРД» за паспортами громадян Росії обманним шляхом залишили територію України і виїхали до Білорусі. Про це заявили у прес-службі Державної прикордонної служби України.

Повідомляється, що вранці 19 квітня у київському аеропорту «Жуляни» на рейс до Білорусі зареєструвалися нібито двоє громадян Росії. На паспортному контролі вони пред'явили документи, видані Генконсульством РФ у Харкові. При цьому транскрипція прізвищ моряків в російських паспортах відрізнялася від українських прізвищ, які були в базах даних.

При цьому вдень, під час оформлення пасажирів на рейс до Мінська, прикордонники відмовили у виїзді ще сімом громадянам України, які є членами екіпажу «НОРДу».

— Членам суднокоманди «НОРД» у черговий раз запропоновано звернутися в органи Державної міграційної служби України для підтвердження громадянства України та виїзду в подальшому до місць постійного проживання на законних підставах, — відзначили у прикордонній службі.

Нагадаємо, що 26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна "НОРД" виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів. Пізніше Херсонський суд ухвалив рішення відпустити з-під варти капітана судна.

Раніше QHA повідомляло, що капітану судна "НОРД" заборонили відвідувати анексований Крим.

QHA