СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 27 червня, підконтрольний РФ "Верховний суд" Криму не задовольнив апеляційну скаргу двох фігурантів так званої "сімферопольської групи", повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність".

Згідно з рішенням "суду", Джемаденова Еміля та Ісмаілова Рустема залишили під арештом до 11 серпня 2018 року.

Як повідомляють правозахисники, засідання тривало у закритому режимі, родичів Ісмаілова Рустема до зали суду не пустили.

При цьому Джемаденов Еміль заявив, що вважає кримінальне переслідування політично мотивованим.

Нагадаємо, вчора відбулося судове засідання у справі трьох фігурантів так званої "сімферопольської групи".

Згідно з рішенням "суду", Тимура Саледінова, Теймура Абдуллаєва і Узеіра Абдуллаєва залишили під арештом до 10 серпня 2018 року.

Нагадаємо, заарештовані 12 жовтня 2016 року по так званій «сімферопольській справі «Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв, Узеір Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Рустем Ісмаілов і Айдер Саледінов звинувачуються за ст. 205.1 і 205.5 КК РФ в організації та участі в діяльності організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Російській Федерації терористичною.

Так звана справа "Хізб ут-Тахрір" стало візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA