КИЇВ (QHA) -

Вчора, 16 листопада, у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі були представлені докази злочинів проти людяності в окупованому Криму. В організації «Міжнародне партнерство за права людини» розповіли про те, як був зібраний звіт про порушення прав людини на півострові.

— Звіт розроблявся 2 роки з «КримSOS» та іншими організаціями з прав людини. Докази, представлені в звіті, збиралися у польових місіях, які проходили в атмосфері страху. Вони базуються на інтерв'ю свідків і жертв злочинів. У звіті зібрані докази різних джерел — це і звіти міжнародних організацій, які змогли потрапити до Криму, і свідчення журналістів, які інформували про дані злочини в Криму, а також звіти комісара з прав людини ООН і звіт ОБСЄ, — розповіла директор організації «Міжнародне партнерство за права людини» Бріджит Дюфур на прес-конференції в Києві, передає кореспондент QHA.

Вона зазначила, що в звіті представлена низка хвилюючих злочинів, у тому числі 7 вбивств, 15 випадків зникнень, 39 випадків тортур або нелюдського ставлення, 90 випадків насильницького утримання.

— Головною мішенню цих протиправних дій стали кримські татари та українці, які вважаються опонентами і критиками окупації та окупаційної влади. Ці злочини і грубі порушення фундаментальних прав можна назвати нападами на кримських татар і українців на етнічному, політичному і релігійному грунті, — впевнена Дюфур.

За її словами, злочини, які скоюють окупанти на території Криму, є масштабними і систематичними, а докази цього були передані МКС згідно зі статтею 15 Римського статуту.

Нагадаємо, раніше QHA повідомляло, що на офіційному сайті Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився звіт, яким підтверджується, що Росія окупувала Крим, провела там незаконний «референдум» і здійснює репресії над незгодними з ситуацією.

ФОТО: інтернет

QHA