КИЇВ (QHA) -

Україна посіла перше місце за рівнем корупції серед 41 країни з Європи, Близького Сходу, Індії та Африки з розвиненими і ринками, що розвиваються. Про це свідчать результати дослідження, проведеного аудиторською компанією Ernst & Young.

Так, кількість респондентів, які вважають, що хабарництво і корупція широко поширені в країні, становить 88%. За даним показником Україна знаходиться на найнижчих позиціях серед всіх країн-учасниць дослідження EY.

Також вказується, що "відсутність економічного зростання і поліпшення бізнес-клімату в нашій країні, у поєднанні з відсутністю ефективної системи покарання, може підштовхнути бізнесменів до порушення етичних норм".

— Так, щоб допомогти бізнесу вижити, принаймні 37% респондентів готові запропонувати грошову винагороду в обмін на укладення або продовження контракту, — йдеться в прес-релізі.

Нагадаємо, у 2015 році Україна в цьому рейтингу була сьомою за рівнем корупції.

Вказується, що в період з листопада 2016 по січень 2017 року компанія Ipsos MORI, що займається міжнародними ринковими дослідженнями, на замовлення компанії EY провела 4100 інтерв'ю в 41 країні. Інтерв'ю проводилися на рідних мовах респондентів у режимі онлайн або при особистих зустрічах. Серед респондентів — члени рад директорів, керівники середньої та вищої ланки, а також інші співробітники, що представляють компанії різних розмірів і з різних областей. Дослідження проводилося і в Україні, де було опитано 100 співробітників компаній.

Нагадаємо, згідно з опитуваннями Центру Разумкова та фонду "Демократичні ініціативи", 67% українців вважають головною причиною соціально-економічної кризи в Україні корумпованість представників влади.

ФОТО: інтернет

QHA