СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Сімох моряків судна "Норд" обміняли на сімох затриманих в Криму рибалок з українського судна "ЯМК-0041".

Про це повідомив офіс Уповноваженого з прав людини в Росії Тетяни Москалькової.

Обмін відбувся на пункті пропуску "Армянськ", на адмінмежі материкової України з окупованим Кримом.

Посередником обміну виступила член Виконавчої ради Європейського інституту, омбудсман Ніна Карпачова.

Як пише ТАСС, капітан корабля "Норд" Володимир Горбенко, щодо якого порушено кримінальну справу, залишається на материковій Україні.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму Facebook зазначила, що це не можна назвати обміном.

— Хочу підкреслити: це був не обмін. Моряки судна "Норд", які сьогодні також повернулися до Криму, вільно пересувалися територією України. Їх, на відміну від українців в Криму, ніхто не тримав, — зазначила Денісова.

"Голова" уряду Криму Сергій Аксенов у своєму Facebook заявив, що керченських моряків повернули до Криму за підтримки президента Росії Володимира Путіна, директора ФСБ Росії Олександра Бортнікова, голови МЗС Росії Сергія Лаврова.

 

Нагадаємо, 26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник "Норд" під прапором Росії в українських водах Азовського моря. Під час огляду судна виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів.

Прокуратура Автономної Республіки Крим (АРК) почала досудове розслідування у кримінальному провадженні проти капітана судна-порушника "Норд" і завершила його 30 серпня.

Згідно досудового розслідування, капітан "Норду" порушив порядок в'їзду на окуповану територію України та виїзду з неї, оскільки судно вийшло із закритого морського порту "Керч" в анексованому Криму.

У травні 2018 року російські прикордонники затримали біля берегів анексованого Криму українське судно «ЯМК-0041». У рибалок нібито вилучили незаконні знаряддя вилову — декілька кілометрів сітки. Вони нібито промишляли у винятковій економічній зоні РФ.

У липні "омбудсман" анексованого Криму Людмила Лубіна запропонувала обміняти затриманих біля берегів анексованого півострова українських моряків на затриманих в Україні росіян.

 

Джерело: ТАСС, ombudsmanrf.org

QHA