КИЇВ (QHA) -

У декількох прикордонників, які служать на адмінмежі між окупованим Кримом і материковою Україною, погіршився стан здоров'я. Про це повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Олег Слободян.

Він зазначив, що погіршення здоров'я прикордонників пов'язано з хімічними викидами заводу «Кримський титан» в окупованому Криму.

— Учора прикордонники скаржилися на запаморочення, першіння в горлі, нудоту. Цих військовослужбовців одразу направляли до лікарів.

За даними Слободяна, випадки погіршення самопочуття зафіксували у прикордонників на КПВВ «Чаплинка» і «Каланчак».

У зв'язку з цим, змінені маршрути руху прикордонних нарядів і час служби, також у наряди не ставлять жінок-прикордонників.

Незважаючи на те, що вітер дме в бік анексованого півострова, негативний вплив викидів «Кримського титану» відчувається і в населених пунктах на материковій Україні, зазначив Слободян.

QHA повідомляло, що кислотні викиди в окупованому Криму сталися через те, що біля заводу «Кримський титан» знаходиться кислотне озеро, яке виділяє випари через нестачу прісної води. Це відбувається через те, що озеро не розбавляли після перекриття Північно-Кримського каналу.

У зв'язку з екологічною катастрофою в окупованому Криму Україна передала інформацію про викиди у міжнародні організації, такі як ООН, Організація з безпеки і співробітництва в Європі, Червоний Хрест і Всесвітню організацію охорони здоров'я.

Джерело: УНІАН

QHA