КИЇВ (QHA) -

Екс-керівника одного з найбільших банків України — АБ "Укргазбанку" підозрюють у розкраданні 100 млн гривень, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Колишньому директору банку оголосили про підозру в привласненні коштів і фіктивне підприємництво. Його підозрюють за ч. 3 ст. 27 (види співучасників), ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 5 ст. 191 (привласнення коштів) КК України.

Як повідомляють правоохоронці, протягом 2008 — 2010 рр. колишній заступник голови правління АБ "Укргазбанк" за попередньою змовою з чинним на той час керівником однієї з дирекцій АБ "Укргазбанк" організував схему з виведення державних коштів на рахунки заздалегідь створеного підконтрольного фіктивного підприємства шляхом надання йому кредиту на суму 100 мільйонів гривень і з метою подальшого заволодіння зазначеними засобами.

— Зараз вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Правоохоронці встановлюють усіх співучасників зазначеної злочинної схеми, — йдеться у повідомленні.

У Генпрокуратурі зазначили, що досудове розслідування триває.

Відзначимо, що за розмірами активів і часткою на роздрібному ринку "Укргазбанк" входить у десятку найбільших банків України.

Військова прокуратура України викрила на хабарі держслужбовця із секретаріату Кабінету міністрів. У прокуратурі зазначили, що чиновника перевели на посаду головного спеціаліста Управління з питань технічного регулювання та промисловості Департаменту з питань інфраструктури та технічного регулювання секретаріату Кабінету міністрів України.

QHA