ВАРШАВА (QHA) -

Польські експерти виявили підміну тіл двох загиблих серед решток жертв Смоленської трагедії, повідомляють польські ЗМІ. Окрім цього, в трунах знайшли безліч сторонніх предметів, таких як пляшки, пакети, гумові рукавички та інше сміття.

Усього під час проведення ексгумації і судмедекспертиз 77 жертв Смоленської катастрофи, фахівці знайшли 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були в трунах інших людей.

— Виявлено 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були в трунах інших жертв катастрофи. Під час експертизи було виявлено підміну тіл двох загиблих (підміну ще шести тіл зафіксувала військова прокуратура раніше). Окрім того, в трунах безліч сторонніх предметів, таких як пляшки, пакети, гумові рукавички та інше сміття, — повідомили експерти.

Також наголошується, що у 90% документації, яка підтверджує проведення судмедекспертиз тіл загиблих у катастрофі фахівцями, були виявлені помилки.

Наприклад, у низці випадків експерти з Москви описували ті внутрішні органи жертв, яких через хірургічні втручання на момент загибелі не було. Близько 30% тіл узагалі не піддавалися експертизі. Наразі в планах польської сторони ексгумація ще 7 тіл. Її планують завершити до середини травня.

Тим часом, вчені з Міноборони Великобританії проведуть експертизу на виявлення слідів вибухівки серед уламків літака з польськими чиновниками, який розбився в Росії у 2010 році, повідомляє The Telegraf.

Причиною додаткових досліджень стали звинувачення Варшави про те, що інцидент нібито був «актом агресії з боку Росії». Слідчий комітет, створений польським урядом, попросив експертів з лабораторії судмедекспертизи вибухових речовин (FEL) приєднатися до нового розслідування загибелі президента Польщі Леха Качинського і 95 інших людей.

Нагадаємо, раніше заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що РФ приховує ключових свідків у справі про Смоленську катастрофу і не віддає Польщі фрагменти Ту-154М, що змушує Польщу задуматися про небажання російської сторони встановити істину цієї події.

Джерело: The Telegraph, PAP

QHA