КИЇВ (QHA) -

Ельнара Асанова, дружина Алі Асанова, фігуранта у справі «26 лютого», розповіла кореспонденту QHA про те, що її чоловік не бачить своїх дітей. І їй дуже боляче від того, що страждає вся її сім'я. А дітям з часом стає все важче пояснити, чому їх батько «сидить».

— Я завжди приходжу з однією дитиною до суду. І йому вдається побачити своїх дітей у коридорі, у той момент, коли охоронці заводять його до зали засідання. Це всього лише одна мить. У судовій залі правоохоронці встають попереду, перекриваючи доступ до чоловіка, і нам доводиться або піднімати дітей, або показувати якось знизу, щоб він міг їх побачити, — сказала Ельнара Асанова.

Вона живе у сільській місцевості, і їй доводиться не тільки тримати самій будинок і господарство, а й виховувати чотирьох маленьких дітей. Звичайно, їй весь час по дому допомагають родичі, навідують її кожен день. Крім того, їхній сім'ї постійно допомагають кримські татари, як у фінансовому плані, так і речами. Люди не залишаються осторонь, і не залишають їх наодинці з горем.

— Діти ростуть, і після кожного відвідування суду їм все складніше пояснити, чому їх батько «сидить». Адже діти дуже часто запитують, чому їх батько не з ними. У них іноді бувають нервові зриви через те, що вони залишилися без батьківської опіки. Їм зараз доводиться дуже важко, — поділилася Ельнара Асанова.

Старша дочка Ельнара в цьому році пішла до першого класу, а інші діти ще маленькі і сидять вдома. На її думку, через те, що вона залишилася одна з чотирма дітьми, на неї та діточок окупаційна влада не має жодного тиску. Її взагалі дивує ця вся ситуація, що сталася з її чоловіком, адже Алі Асанов жив і працював у селі, не маючи ніякого відношення до політики.

— Ми не знали, що з нами таке може трапитися. Але таке у Криму може відбутися з будь-ким, і ти не знаєш, що тебе чекає вранці після того, як ти прокинешся. Тому з кожним може статися те, що сталося з нашою сім'єю, коли чоловік близько двох років сидить у СІЗО ні за що, — зі сльозами на очах сказала Ельнара Асанова.

Коли дружина Асанова була громадським захисником, то вона могла відвідувати чоловіка у будь-який час. За її словами, коли він її бачив, то питав, як там діти, яка ситуація в Криму. Але не скаржився на утримання у СІЗО, тому що розумів — на Ельнару навалилися всі клопоти по дому, і Алі намагався оберігати її від усього лихого.

— А я бачу, що йому дуже важко і погано через довгу розлуку з дітьми, — закінчила Ельнара Асанова.

Як повідомляло раніше QHA, судовий процес у справі Асанова-Дегерменджі почався з порушенням Кримінально-процесуального Кодексу РФ. Так, адвоката одного із фігурантів справи Алі Асанова Едема Семедляєва не поставили до відома про час початку судового засідання, яке проходило 4 жовтня.

Нагадаємо, за звинуваченням у масових заворушеннях під час мітингу 26 лютого 2014 року біля стін Верховної Ради Криму було заарештовано шість кримських татар. Троє з них, Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов знаходяться під вартою в СІЗО-1 Сімферополя, інші — Ескендер Кантемир, Арсен Юнусов і Ескендер Емірвалієв очікують вирок вдома, перебуваючи взятими на поруки.

Незабаром «влада» Криму вирішила окремо розглядати справу заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, виділивши її з так званої «сутички 26 лютого».

QHA