КИЇВ (QHA) -

Ельнара Асанова, дружина Алі Асанова, фігуранта у справі «26 лютого», зі сльозами на очах розповіла про затримання свого чоловіка і подальше його перебування у Сімферопольському СІЗО.

— Я — Ельнара Асанова, дружина Алі Асанова, який звинувачується в участі у мітингу 26 лютого 2014 року. Затримання мого чоловіка відбувалося, коли на вулиці вже було темно. Ми живемо в сільській місцевості, у нас є своє господарство. Того вечора я була вдома, а він порався у дворі. У якийсь момент до будинку зайшов його батько і запитав: «Де Алі?» Я сказала, що він у дворі. Коли ми вийшли, то виявилося, що Алі вже на той момент затримали і відвезли. Нам нічого не повідомили, лише залишили номер телефону і сказали, щоб ми подзвонили завтра. На наступний день, а це 16 квітня, родичі приїхали до Сімферополя і шукали його, але не знайшли. 17 квітня у нас було перше судове засідання, на якому йому продовжили запобіжний захід на два місяці, — розповіла Ельнара Асанова.

За її словами, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов раніше не були знайомі з Ахтемом Чийгозом, який також проходить у справі «26 лютого». Чому взяли саме її чоловіка, вона не знає.

Ельнара Асанова зазначила, що Алі — гіпертонік і має кілка хронічних захворювань, тому рідні попросили його написати заяву, щоб у СІЗО його обстежив лікар, але ніякої реакції від правоохоронців не було.

— Коли справу передали до суду, то верховний суд зробив мене громадським захисником, і я могла ходити до нього у СІЗО. Я постійно бачила, в якому він стані. Але так як у мене четверо дітей, то я часто не можу ходити ні на суди до свого чоловіка, ні на побачення. На момент затримання у мене було троє дітей, а четвертим я була вагітна на восьмому місяці.

У мене є звернення до журналістів і органів влади, щоб ви більше говорили про цю справу. Вони сидять за свободу слова і їх тримають там, щоб налякати весь кримськотатарський народ, — закінчила свій емоційний виступ Ельнара Асанова.

QHA