КИЇВ (QHA) -

- Як відомо, ви будете займатися питаннями інформаційної політики щодо Криму. Які плани на найближчу перспективу? Що буде робитися для підвищення ефективності інформаційної політики щодо Криму?

- Планується різнопланова робота. Звичайно, на початковому етапі варто їхати на велосипеді, який запускали мої колеги. Тут завдання не нове - тримати тему Криму на інформаційній повістці. Нехай у Криму, близько і далеко за його межами не забувають, що Крим - це Україна. Способів багато: від громадських кампаній до виробництва інформаційних продуктів. Мені б хотілося зібрати весь свій досвід, а це і МІДівське минуле, і журналістське, і розширити географію кампаній під егідою МІП на міжнародні майданчики. У цьому напрямку вже почалася робота з естонцями, наприклад. Разом з Інститутом прав людини Естонії, найавторитетнішою інституцією країни в галузі захисту прав людини та Службою Уповноваженого Президента України у справах кримських татар запустили у вересні проект, націлений на розширення знань про кримських татар на міжнародних майданчиках, таких як ООН та ЄС. Робота буде і в окремих столицях європейських країн. В найближчому майбутньому ми підпишемо Меморандум про співпрацю з естонським Інститутом прав людини. Крім того, будемо продовжувати соціальні кампанії: «Крим - це Україна», «18 травня - ми всі кримські татари», «Два прапори - єдина країна».

- Які проекти щодо ЗМІ, у тому числі національних, плануються?

- На даний момент обговорюється створення кримськотатарської редакції на мультимедійній платформі іномовлення, яку міністерство інформаційної політики запустило 1 жовтня. А також створення ДТРК Крим, де теж передбачається мовлення кримськотатарською. Але мені б хотілося цю тему обговорювати на етапі реалізації планів, а не їх виношування.

- Чи буде міністерство здійснюватися зв'язок із кримськотатарськими ЗМІ, що знаходяться в зоні окупації або вимушено переселені?

- Потрібно відзначити, що кримськотатарські ЗМІ в окупації перебувають під пильною увагою нинішньої влади в Криму, яка не зацікавлена у розвитку незалежних ЗМІ в принципі. Спроби влади перетягнути глядача на нібито альтернативно створений АТР у КОТ, впевнена, не увінчаються успіхом. Працює телеканал АТР, запущено радіо «Крим. Реалії», яке ловить у Криму. Наступна мета – запуск радіо «Мейдан ФМ». Активно читають сайти інформаційного агентства QHA (Кримські новини) та «Крим.Реалії», що дозволяє жителям Криму отримувати об'єктивну інформацію.

Інша справа ЗМІ, які виживають у Криму. Для них зв'язок з офіційними структурами в Києві може бути небезпечним. Може постати питання щодо подальшого існування редакції. Вони вимушені працювати в режимі stand-by. Виходячи з цього, пошук формули співпраці буде дуже акуратним. Адже найперше завдання для кримськотатарських ЗМІ в окупації - зберегтися.

 

QHA