КИЇВ (QHA) -

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган сказав, що зробить усе можливе, щоб Україна мала автокефалію, заявив Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

За словами Джемілєва, він неодноразово спілкувався з турецьким лідером з приводу надання Україні Томосу і автокефалії, пояснював їхню важливість.

— Я пояснював, мовляв, зараз Мекка для православних — Москва, а після Томосу і автокефалії української церкви нею стане Стамбул. Коли ми літали 12 липня до Туреччини, то при мені прямо з літака Порошенко поговорив спочатку з Варфоломієм, а потім і з Ердоганом. Ердоган твердо сказав, що зробить усе можливе і він упевнений, що у нього це вийде, і у нас буде автокефалія.

Джемілєв зазначив, що українська сторона системно працювала і пояснювала Анкарі, як важливо для України і кримських татар, щоб в Україні діяла незалежна помісна православна церква.

За словами лідера кримськотатарського народу, президент Туреччини дивувався, чому Джемілєва так хвилює це питання.

— Я відповів, що для незалежності нашої країни, а відповідно і для кримських татар, — це дуже важливо. Він відповів: "Я вас зрозумів".

Нагадаємо, наприкінці серпня Вселенський патріарх Варфоломій у Стамбулі повідомив предстоятелю Російської православної церкви патріарху Кирилу, що має намір надати Українській православній церкві автокефалію.

Вчора, 17 вересня, архієпископ Даниїл (Зелінський) під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенко заявив, що питання автокефалії Української церкви вже вирішено. Він зазначив, що процес надання автокефалії Українській Православній Церкві розпочався, і делегація Вселенського патріархату приїхала не для поділу Православ'я в Україні, а навпаки — принести бажане об'єднання. У свою чергу, Порошенко заявив, що українці сотні років молилися, щоб мати свою православну церкву, яка стане символом єдності народу.

Джерело: BBC

QHA