КИЇВ (QHA) -

Презентація проекту відбулася в рамках прес-конференції, в якій взяли участь уповноважений Президента з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, член естонського парламенту Март Нутт, віце-президент Постійного Форуму ООН з питань корінних народів, головний менеджер проекту Олівер Лооде і продюсер проекту Еміне Джеппар.

За словами організаторів, проблема, яку покликаний вирішити проект, полягає в тому, що світова спільнота недостатньо поінформоване як про проблеми кримськотатарського народу в умовах окупації, так і про те, що кримські татари є корінним народом півострова.

- Вчора ми з естонськими колегами весь день обговорювали даний проект підтримки кримськотатарського народу, який нині живе в окупації. У сенсі висвітлення проблеми Криму в цілому та забезпечення територіальної цілісності України. Вся проблема сьогодні полягає в тому, що світ не дуже обізнаний про те, як відбувалася анексія і в якому становищі опинився корінний народ, - розповів Мустафа Джемілєв.

Що стосується форми програми, то організатори домовилися, що протягом наступних декількох місяців буде вироблена стратегія проекту. Для цього сформована команда, до якої увійшли декілька членів Меджлісу, а також представники медіа.

- Мета цієї групи - формування стратегії, на підставі якої відбуватиметься імплементація проекту у наступні два роки, оскільки проект розраховується саме на такий термін. Ця стратегія стане так званої дорожньою картою з реалізації проекту. Фокус-країни проекту - це «Західний світ», - повідомила Еміне Джеппар.

У рамках проекту планується проведення фотовиставок, випуск відеоматеріалів у форматі промо-роликів про ситуацію, в якій сьогодні опинився кримськотатарський народ, а також про його історію. Фотовиставка переміщатиметься різними країнами, крім того, організатори сподіваються продемонструвати її у будівлі ООН.

QHA