ГДАНСЬК (QHA) -

Європейська федерація журналістів ініціюватиме звернення до урядів європейських країн з вимогою вплинути на Росію для звільнення українського журналіста Романа Сущенка та зняття судимості з Миколи Семени. Про це заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

— Наступного тижня Європейська федерація журналістів офіційно запропонує своїм членам підтримати НСЖУ і звернутися до своїх урядів, щоб ті чинили тиск на Росію з вимогою звільнити з в'язниці Сущенка і зняти судимість з Семени за його публікації, зазначив він.

За його словами, він обговорив питання підтримки українських журналістів, яких переслідує російська влада, з генеральним секретарем ЄФЖ Рікардом Гутьєрресом, керівниками журналістських організацій Польщі, Німеччини та ряду інших країн.

Нагадаємо, 8 лютого незаконно заарештованому в Москві кореспонденту інформаційного агентства "Укрінформ" Роману Сущенку виповнилося 49 років.

Зазначимо, 6 лютого сім'я і друзі незаконно затриманого Романа Сущенко розмістили навпроти російського посольства в Києві вітальний банер на честь дня його народження. Як повідомила дочка журналіста Юлія Сущенко на своїй сторінці в Facebook, це є своєрідним нагадуванням уряду Росії про те, що «ми не здамося в боротьбі за визволення нашого Романа Сущенко».

QHA писало, що Микола Семена, засуджений за свою професійну діяльність в окупованому Криму, хоче виїхати на материкову територію України на лікування.

Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму триває тиск на журналістів, які не підтримують російську пропаганду.

Джерело: Укрінформ

QHA