КИЇВ (QHA) -

У Києві біля Українського дому напередодні початку Євробачення відбулося відкриття виставки #FeelSafe, мета якої — познайомити киян та гостей міста з тими, хто оберігатиме їхній спокій під час проведення музичного конкурсу. У проекті взяли участь поліцейські, пожежні, рятувальники, лікар-кардіолог і навіть собака-рятувальник.

Офіційний слоган Євробачення в Україні «Святкуй різноманітність». Саме від цього і відштовхувалася одна з авторів фотопроекту Катерина Сенченко. Адже кожна людина, зокрема і співробітник правоохоронних органів, є неповторною індивідуальністю, має свої захоплення і звички. За два дні роботи з героями їй вдалося пізнати їх з іншого боку не як суворих «роботів», а як людей з насиченим і різноманітним життям.

— Працювати було дуже приємно, тому що які б стереотипи в суспільстві не існували, це дуже глибокі, цікаві, емоційні та чуттєві люди. Був навіть момент, коли я перегнула палицю. Для того, щоб вибити живу емоцію, попросила медика-рятувальника, дівчину, уявити, що вона щойно повернулася з виклику і, втомлена, сидить і думає про своє. Даю їй образ ти повернулася з виклику, постраждалих було двоє дітей, одну дитину змогла врятувати, а іншу  ні. І в цей момент вона почала плакати, тому що коли вона на виїзді, у неї виходить відключати емоції, а зараз це жива людина, звичайна жінка, у якої вдома двоє дітей, розповіла на відкритті виставки Сенченко, передає кореспондент QHA.

Крім того, що фотографи прагнули показати справжнє обличчя українських правоохоронців, вони також ставили своїм героям питання: що для них означає Євробачення? Відповіді виявилися настільки різноманітними, що було вирішено винести їх в окремі підписи під фотографіями.

Так, наприклад, головний кардіохірург України Костянтин Руденко, який дуже любить проводити свої операції під музику, народився того ж року, коли АВВА стали переможцями Євробачення-1974.

Творчість гурту ABBA мені дуже близька, тож іноді я проводжу операції під ці знайомі мотиви. Я думаю, що музика допомагає кардіохірургам оперувати серця, тому хочеться сказати спасибі музикантам за те, що вони є, поділився Костянтин.

А офіцер поліції Анна Хижнякова дивиться Євробачення з п'яти років. Звісно ж, вона раділа перемогам Руслани і Джамали і вболіватиме за O.Torvald, які представляють Україну цього року. Однак Анна зазначає, що стежити за Євробаченням у неї зовсім немає часу, адже зараз її основне завдання захищати гостей цього заходу.

Мені подобається, що у Євробаченні бере участь багато держав, це справді різноманітність, і я не можу виділити когось конкретного. Але, на жаль, у мене зараз не так багато часу, мені доводиться більше часу приділяти роботі, і я не дуже активно стежу за Євробаченням цього року. Моє завдання  стежити за безпекою,  наголосила Анна.

Організатори вирішили влаштувати для відвідувачів виставки справжній сюрприз, звісно ж, пов'язаний із творчістю та різноманітністю, танцювальний флешмоб, родзинкою якого стали його учасники співробітники правоохоронних органів. Таким оригінальним способом вони показали, що поза роботою залишаються людьми різними, цікавими та активними.

QHA