МОСКВА (QHA) -

 

До українського політв'язня, журналіста Романа Сущенка не пустили його представника в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ), російського юриста Марка Фейгіна.

Про це Фейгін повідомив у своєму Twitter.

Так, Фейгіна не пустили до Сущенка, незважаючи на те, що він був першим у черзі на відвідування.

— Отже, тільки що мене не пустили до Романа Сущенка, хоча я був першим у черзі, під приводом, що вирок набув чинності, а я, будучи захисником за ст. 49 КПК, не можу відвідувати тепер Сущенка. Саме для цього і позбавляли мене статусу, щоб почати тиснути на Романа у в'язниці.

За словами Фейгіна, у нього є право відвідувати Сущенка у зв'язку зі ст. 6, 34 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

— Я є представником Сущенка в ЄСПЛ, і як засудженого можу його відвідувати за ст. 6, 34 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, ст. 46, ч.1 ст. 48, ч.2 ст. 45, ч.4 ст. 15, ч.1 ст. 17 Конституції РФ, частиною 3 ст. 47 КПК РФ. Мене зобов'язані пускати.

Захисник підкреслив, що вирішить питання з недопуском до Сущенка.

— Незважаючи ні на що, у Романа Сущенка є незалежний адвокат, проблему мого недопуску ми, так чи інакше, вирішимо.

Фейгін у своєму Facebook додав, що невідомо, чи дозволять Сущенку зустрітися з родиною напередодні етапування.

— Окрім усього іншого, через мій недопуск до Романа Сущенка у СІЗО «Лефортово», підвисає питання про побачення його з сім'єю. Є лише усна домовленість з в'язницею про це, ніяких паперів про дату і час немає. А в понеділок Романа Сущенка вже можуть відправити на етап.

 

Раніше Фейгін заявив, що український політв'язень Роман Сущенко готовий написати прохання про помилування президенту РФ Володимиру Путіну, якщо Москва і Київ домовляться щодо його обміну. Він зазначив, що помилування — формальність, яка, можливо, допоможе Сущенку повернутися до Києва.

QHA повідомляло, що Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Романа Сущенка. Апеляцію Фейгіна відхилили у повному обсязі.

QHA