СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Українського політв'язня Ферата Сайфуллаєва планують перевести до камери із суворими умовами тримання.

Про це, як повідомляє громадська організація "Кримська солідарність", розповіла адвокат Ольга Шипунова, яка відвідала Сайфуллаєва в російській в'язниці.

За її словами, в'язень Кремля ще два місяці перебуватиме у приміщенні камерного типу.

— Потім тюремна адміністрація має намір перевести його до камери із суворими умовами тримання, — сказала вона.

Адвокат повідомила, що Сайфуллаєв дякує усім за підтримку, увагу і турботу. Політв'язень також дуже хвилюється за здоров'я рідних, так як тривалий час не отримує від них листів.

— Більшість людей в Криму і Україні пишуть йому в колонію, але доля цих листів невідома, — пояснила вона.

Адвокат зазначила, що Сайфуллаєв багато читає, підтримує спортивну форму і наразі важить 68 кг. Він щомісяця отримує від українського посольства допомогу в розмірі 5000 рублів, на ці кошти купує продукти.

— Ця зустріч Ферата з адвокатом стала можливою завдяки правозахисним організаціям в Україні і, зокрема, Марії Томак і Дарії Свиридовій, за що сім'я, родичі, друзі висловлюють усім, хто сприяв, щиру подяку, — йдеться у повідомленні.

Раніше Міністерство закордонних справ України закликало Росію звільнити Ферата Сайфуллаєва, незаконно засудженого за надуманою «справою «Хізб ут-Тахрір».

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму затримали Руслана Зейтуллаєва, Рустема Ваітова, Юрія (Нурі) Примова і Ферата Сайфуллаєва.

Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір», а 7 вересня 2016 року суд Ростова-на-Дону засудив політв'язнів до позбавлення волі на різні терміни.

QHA