СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму продовжив термін арешту до 8 жовтня шістьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на кримську активістку Гульсум Алієву.

Крім Емір-Усеіна Куку і Вадима Сірука під вартою залишаться Енвер Бекіров, Муслім Алієв, Рефат Алімов і Арсен Джеппаров.

— Клопотання про продовження строків тримання під вартою подав слідчий ФСБ Сергій Махнєв. Рішення прийняли «судді» Анатолій Осоченко, Олена Міхалькова, Олексій Козирєв, Юрій Латинін, Ігор Крючков.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що термін арешту був продовжений Емір Усеін-Куку. Адвокат Куку Олексій Ладін додав, що у слідства немає доказів провини його підзахисного.

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року в Криму почалася хвиля обшуків у будинках кримських мусульман з метою представити їх «терористами». Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеін Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації Хізб ут-Тахрір, яка в Росії вважається терористичною.

Рефат Алімов і Арсен Джеппаров були затримані силовиками 18 квітня 2016 року.

Так звана справа Хізб ут-Тахрір стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: інтернет

QHA