СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 14 травня, фігуранти справи «26 лютого» виступили з останніми словами в «суді» Сімферополя, де слухалося засідання у справі кримських татар.

Всі учасники процесу були небагатослівні. Вони подякували своїм співвітчизникам, які приходили на судові засідання підтримати їх.

Фігурант Ескендер Емірвалієв:

— Що я можу сказати? Нічого нового я не скажу.

Арсен Юнусов:

— Мені немає чого сказати.

Ескендер Кантіміров:

— Усе, що хотів сказати, вже сказав, більше додати нічого.

Алі Асанов:

— Усе вже було сказано, єдине, хочу подякувати народу, який підтримував нас усі ці три роки.

Мустафа Дегерменджі:

— Дуже хочеться подякувати людям, які ходять нас підтримувати. А що стосується цієї справи, то я процитую слідчого, який на моє запитання: «Чому за той мітинг судять тільки кримських татар?», Він відповів, що «переможців не судять». Тут немає чого додати, ця фраза пояснює усю цю справу.

Оголошення вироку учасникам процесу відбудеться 4 червня в "Центральному районному суді" Сімферополя.

QHA повідомляло, що підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму 11 травня відхилив апеляційну скаргу захисту кримськотатарських активістів, фігурантів «справи 26 лютого» Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі на продовження їм терміну запобіжного заходу. Активісти залишаться під домашнім арештом до 7 липня.

Раніше на судовому засіданні 4 травня були оголошені останні слова сторони захисту Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі.

Нагадаємо, що Мустафу Дегерменджі та Алі Асанова судять за участь в мітингу 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму на підтримку територіальної цілісності України і опір російській окупаційній армії.

QHA