СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Фігурантів "справи Веджіє Кашка" Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова і Руслана Трубача, які перебувають у СІЗО Сімферополя, перевели в карцер. Це зробили до річниці їхнього затримання і смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, написав у Facebook російський адвокат Микола Полозов.

— Стан здоров'я Бекіра Дегерменджі, який за цей рік у катівнях вже потрапляв до реанімації і знаходився у стані коми, в карцері може незворотно погіршитися. Казим Аметов і Руслан Трубач теж почувають себе не дуже добре. Особливу тривогу викликає погіршення зору Казима-аг'а, — зазначив адвокат.

 

За його словами, таким чином силовики впливають на політв'язнів і намагаються зламати їхню волю.

— Також у карцер помістили ще одного кримського татарина Ділявера Гафарова, затриманого три тижні назад.

 

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook повідомила, що у так званій "ямі" тримають Ділявера Гафарова, Бекіра Дегерменджі, Руслана Трубача і Казима Аметова.

За її словами, ще двоє кримських татар — фігуранти надуманої "справи "Хізб ут-Тахрір" Ремзі Меметов і Енвер Мамутов — перебувають у "спецблоці".

Денісова додала, що звернулася до українського консула, щоб він перевірив цю інформацію і відправила запити до російського омбудсмена Тетяни Москалькової і голові Ради при президенті Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайлу Федотову.

Вона закликала вжити усіх необхідних заходів щодо забезпечення належних умов тримання політв'язнів і надання їм кваліфікованої медичної допомоги.

 

Нагадаємо, "суд" в анексованому Криму продовжив арешт п'ятьом фігурантам "справи Веджіє Кашка" до 7 грудня. Асан Чапух й надалі перебуватиме під домашнім арештом.

23 листопада 2017 року Веджіє Кашка, разом з кримськотатарськими активістами Бекіром Дегерменджі, Асаном Чапухом і Кязимом Аметовим, прибули до кафе у Сімферополі, щоб допомогти жінці вирішити фінансові проблеми з громадянином Туреччини Юсуфом Аітаном. Однак в кафе прибули озброєні агенти ФСБ, які зірвали зустріч, а кримських татар звинуватили у вимаганні грошей у громадянина Туреччини.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял тоді заявив, що ці обвинувачення сфабриковані. За його словами, насправді громадянин Туреччини Юсуф Аітан вкрав 7 тисяч доларів у родини Веджіє Кашка. Активісти ж намагалися переконати його повернути ці гроші.

QHA