СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Стан здоров'я політв'язнів Асана Чапуха і Бекіра Дегерменджі залишається важким, вони знаходяться у медсанчастині і перебувають у нелюдських умовах. Про це написав адвокат Айдер Азаматов на своїй сторінці у Facebook.

За словами адвоката, рідні передають політв'язням ліки, за допомогою яких вони лікуються.

— У нього (Дегерменджі, — ред.) підвищений тиск і він постійно скаче, турбують головні болі. Умови тримання нелюдські, всюди вогкість і підвищена вологість, а це дуже небезпечно для тих, у кого астма, тобто, для Бекір аг'а. Хочу зазначити, що запобіжний захід у відношенні них продовжено до 15 травня 2018 року і до цих пір не призначено слухання з розгляду моєї апеляційної скарги на продовження запобіжного заходу, яка була мною подана 16 березня 2018 року, тобто, за 2 дні після того, як Київський районний суд міста Сімферополя продовжив їм запобіжний захід, що в Криму плавно входить в практику судів, коли за 2 дні до закінчення запобіжного заходу розглядають наші скарги і природно відмовляють у їхньому задоволенні, а на наступний день розглядають нові клопотання слідчого щодо продовження запобіжного заходу, тобто, абсолютно формальний підхід, — зазначив адвокат.

Нагадаємо, раніше QHA опублікувало листа Бекіра Дегерменджі з СІЗО.

Нагадаємо, літнього кримськотатарського активіста, незважаючи на його стан здоров'я, 2 січня 2018 року вивезли з сімферопольської лікарні і знову помістили в СІЗО.

У Бекіра Дегерменджі хронічна астма. Через перебування у СІЗО хвороба різко загострилася.

Нагадаємо, 23 листопада в анексованому Криму відбулися обшуки в будинках Асана Чапуха і Амет Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача у с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Пізніше в окупованому Криму «суд» оголосив рішення у «справі Веджіє Кашка» про нібито вимагання у відношенні Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха, Казима Аметова і Руслана Трубача і продовжив обвинуваченим запобіжний захід на два місяці.

QHA