БАТАЙСЬК (QHA) -

Російська Федерація примусово надала своє громадянство українцеві Олексію Чирнію, присудженому до семи років в'язниці у справі групи Олега Сенцова.

Про це повідомив адвокат Чирнія Ілля Новіков на своїй сторінці в Фейсбуці.

— Я був у нього в понеділок, 24 липня. Перед тим, як вивести Олексія до мене, особисти дали йому прочитати повідомлення, що оскільки його заява про відмову приймати російське громадянство, яку він подавав у Бахчисараї 18 квітня 2014 року, не виявлена, він тепер за законом про анексію Криму буде вважатися росіянином.

Адвокат нагадав, що раніше окупанти так само вчинили з Сенцовим і з Кольченком.

— І ніяких українських консулів до нього більше не пускатимуть. І розпочату процедуру передачі для відбування решти покарання на батьківщину згорнуть. У Росії Чирній відсидів уже майже половину терміну.

За словами Новикова, 26 липня Олексія Чирнія перевели з загального режиму до ЄПКТ (єдине приміщення камерного типу) — тобто на тюремний режим утримання.

— У Батайську колонію його привезли 6 жовтня минулого року, і з тих пір 4 рази саджали до ШІЗО під різними приводами. Начальству колонії не подобалося, що він відмовляється працювати. У червні йому зробили подвійний рапорт про порушення та оформили перевід на тюремний режим.

Нагадаємо, Олексій Чирній був затриманий співробітниками ФСБ в анексованому Росією Криму в травні 2014 року одночасно з українським режисером Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком і Геннадієм Афанасьєвим.

В останньому слові підсудний заявив, що провину свою визнає і заперечує лише проти кваліфікації своїх дій як терористичних. У результаті суд засудив Олексія Чирнія до семи років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Протягом дев'яти місяців до Чирнія не допускали українського консула, а коли їх зустріч відбулася, Чирній заявив, що до нього застосували тортури.

Ілля Новіков також повідомляв, що Олексій обмовив себе та інших учасників справи і пішов на угоду зі слідством саме під тортурами.

ФОТО: інтернет

QHA