КИЇВ (QHA) -

У соціальних мережах набирає популярність флешмоб, який запустили інформагентство QHA ("Кримські новини") і Радіо Hayat.

Люди публікують свої фотографії на фоні Ханського палацу в Бахчисараї з хештегом #ЗахистиПалацХанів, #HanSarayiKoru, #SaveKhanPalace.

Користувач Муміна Салієва опублікувала фотографію Хан-Сарая і зазначила, що це не просто пам'ятний артефакт, це надбання і спадщина кримських татар.

— Палац Ханів — не просто пам'ятний артефакт, відомий в усьому світі. Це надбання і спадщина кримських татар, мусульман, стіни якого через багато літ не перестали дихати вірою нашої прекрасної релігії, яка втілилася в усіх аспектах життя суспільства у минулому, — написала вона у соціальній мережі Facebook.

Користувач Arzy Bekirova написала, що спадщину цілої епохи, яка пережила декілька війн і революцію, сьогодні нещадно знищують.

А користувач Dilyaver Memetov назвав Палац Ханів у Бахчисараї символом єдності, культурної та ідейної спадщини кримськотатарського народу.

Багато користувачів Facebook під хештегом #SaveKhanPalace опублікували свої спогади, пов'язані з палацом кримських ханів.

Відзначимо, у листопаді 2017 року Міністерство культури України звернулося до Міжнародної Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) та Міжнародного центру вивчення питань збереження і відновлення культурних цінностей (ICCROM) з проханням у черговий раз вимагати від Російської Федерації припинити знищення українського культурної спадщини на території Криму.

Також відомство зажадало від влади Росії негайного припинення робіт, що ведуть до руйнування Ханського палацу.

Активно долучилася до захисту Хан-Сарая і кримськотатарська діаспора, яка проживає у різних країнах світу.

Раніше екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова повідомила, що ситуація з Великою Ханською мечеттю в архітектурному комплексі Палацу ханів у Бахчисараї з кожним днем ​​стає все більш катастрофічною.

QHA