КИЇВ (QHA) -

Для фінансування роботи Фонду допомоги політв'язням, який буде забезпечувати безкоштовною юридичною допомогою обвинувачених за політичними мотивами, будуть залучати міжнародну спільноту. Про це розповіла донька заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова Айше.

— Зараз ми займаємося створенням Фонду щодо захисту політв'язнів разом з адвокатами. Ми плануємо довести цю справу до логічного завершення, оскільки питання кримських політв'язнів — це не тільки питання тих сімей, які постраждали, це питання державного масштабу. Держава та українські організації повинні приєднатися, — сказала Айше Умерова в коментарі QHA.

Вона зазначила, що також планується долучити до Фонду і міжнародні організації в питанні фінансування, оскільки зараз весь його бюджет «висить» на сім'ях політв'язнів.

Нагадаємо, що російський адвокат Марк Фейгін, який веде судові справи кримськотатарських і українських політв'язнів, повідомив про створення Фонду допомоги політв'язням, який буде забезпечувати безкоштовною юридичною допомогою обвинувачених за політичними мотивами.

Цілі та завдання Фонду — у фінансовій та організаційній допомозі політв'язням, і, перш за все, у забезпеченні їх правової допомоги, а також у сприянні публічної підтримки таких справ.

QHA