ПАРИЖ (QHA) -

 

Французький режисер Жан-Люк Годар відмовився їхати до Санкт-Петербурга через те, що в Росії незаконно тримають українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомляє "РБК-Україна", посилаючись на радіостанцію Europe 1.

— Дякую вам за запрошення, але з огляду на тримання під вартою режисера Олега Сенцова, я поки не відчуваю себе у праві відвідати РФ, — зазначив Годар.

 

QHA повідомляло, що у серпні відомі діячі у сфері культури та мистецтва Франції, серед яких — міністр культури Франсуаз Ніссен, режисери Жан-Люк Годар та Кен Лоуч, написали відкритого листа із закликом звільнити в'язня Кремля Олега Сенцова. Тоді український політв'язень тримав голодування. У зверненні французи висловили заклик «діяти швидко», оскільки стан режисера погіршувався. Автори пропонували усьому міжнародному співтовариству долучитися до звільнення Сенцова.

Олег Сенцов 5 жовтня припинив голодування. У Федеральній службі виконання покарань (ФСВП) Росії заявили, що політв'язень після виходу з голодування почав приймати звичайну їжу, і перебуває під наглядом лікарів.

Спецдоповідачі ООН закликали Росію "негайно і без усіляких умов" звільнити українського режисера.

 

Джерело: РБК-Украина

QHA