СІМФЕРОПОЛЬ / АКМЕСДЖИТ (QHA) -

Російський адвокат Микола Полозов в понеділок зустрівся з заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеровим, якого незаконно утримують в Республіканській психіатричній клініці згідно постанови суду, повідомивши, що слідчий ФСБ на прізвище Скрипка пропонував родичам Ільмі-ага не піднімати шуму навколо його справи і провести експертизу «по-тихому ».

- Нещодавно приходив слідчий, висловивши позицію Умерову і його рідним: мовляв навіщо підіймати шум, проведемо експертизу і все буде добре. Мабуть це позиція ФСБ. Тому потрібно робити усе навпаки, піднімати більше шуму, залучати для захисту Ільмі Умерова від незаконного кримінального переслідування більше людей, як в Україні, так і в цивілізованому світі. Тільки так можна протистояти незаконним діям російської влади в Криму. Тільки так можна зупинити репресії щодо кримських татар! - Написав М. Полозов в Facebook.

Стан здоров'я Ільмі Умерова, за словами Миколи Полозова, залишається важким.

Головна проблема - хвороба серця, гіпертонічна хвороба, також у нього постійно скаче тиск. Вчора Ільмі-ага зомлів. Умови щодо надання належного стаціонарного догляду саме за його захворюваннями відсутні, розповів Полозов.

    - Не можу сказати, що співробітники і керівництво психіатричного стаціонару задоволені таким станом речей, бачу, що вони намагаються в клініці створити хоч якісь людські умови для Ільмі Умерова, - пише адвоат.

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість станом здоров'я заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова, вимагаючи від російської влади негайно припинити каральні методи.

За інформацією глави ЦВК Курултаю кримських татар Заїра Смедляєва, здоров'я заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, переведеного в Сімферопольський психоневрологічний диспансер на примусову судово-психіатричну експертизу, різко погіршився в неділю, 21 серпня.

Він втратив свідомість, імовірно через загострення гіпертонічної кризи.

ФОТО: QHA

QHA