СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Російські силовики провели масштабну операцію у Джанкої: за декількома десятками адрес підозрюваних в участі у релігійній організації "Свідки Єгови" відбулися обшуки.

Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк на своїй сторінці у Facebook.

В операції брали участь співробітники ФСБ і "Центру з протидії екстремізму".

Керівника місцевої регіональної групи "Свідків" — "Сиваш" — Сергія Філатова, двох членів його сім'ї і ще декількох людей викликали на допит.

Групу "Сиваш" зареєстрували у 2015 році, проте ліквідували у 2017 році після того, як "Свідків Єгови" заборонили в Росії.

— Агітаційну підтримку операції ФСБ здійснюють співробітники (не журналісти) телеканалу "Вести-Крым", які стверджують, що проти Філатова порушено кримінальну справу, а "усі ці люди можливо якось були пов'язані з українськими спецслужбами, у будь-якому випадку, координувалися з харківського центру "Свідків Єгови", — зазначив Наумлюк.

 

Наумлюк зазначив, що за підсумками операції у Джанкої інформації про затриманих немає.

Філатову висунули підозри за частиною 1 статті 282.2 КК РФ (організація екстремістського співтовариства), інші будуть допитані а як свідки у його справі.

 

Нагадаємо, 20 силовиків з нашивками ОМОНу вранці 8 листопада прийшли з обшуком в будинок кримських татар Аблямітових.

Подружжя Аблямітових відвезли до "управління" ФСБ у Сімферополі. Однак жінку відпустили раніше, з приводу неї не проводили ніяких дій.

Адвокат сім'ї кримських татар Еміне Авамілєва заявила, що місцезнаходження Абляліма Аблямітова невідомо. У результаті Абляліма Аблямітова відпустили. З'ясувалося, що він перебував в "управлінні МВС".

QHA