СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Співробітники ФСБ могли підкинути заборонені предмети в автомобіль «українського диверсанта» Євгена Панова. Про це повідомив адвокат Панова Дмитро Дінзе.

— В машину могли підкинути заборонені предмети (каністру з детонаторами) і згодом її «виявити», — зазначив він.

Дінзе підкреслив, що раніше у матеріалах справи не вказувався огляд автомобіля Панова. На засіданні у справі в підконтрольному РФ Верховному суді окупованого Криму допитали співробітника прикордонної служби Росії, який зазначив, що автомобіль «українського диверсанта» доставили ФСБ опечатаним.

— Прикордонник розповів, що на пункті пропуску на Панова було орієнтування, його затримали і відвели до співробітників ФСБ. Машину відбуксирували на штраф-майданчик і співробітники прикордонної та митної служб її оглянули. Важливим є те, що у матеріалах справи цього немає. Співробітники ФСБ завжди наполягали на тому, що машину Панова не оглядали, була опечатана і доставлена ​​у ФСБ. І тільки там під час огляду під протокол у ній виявили заборонені предмети.

Так, захист планує подати клопотання про надання матеріалів огляду автомобіля або виклик до суду тих, хто його проводив.

— Слідчий ці обставини не встановлював, а ми маємо з'ясувати, чи був насправді цей епізод з оглядом машини і виявленням предметів, які закидають моєму підзахисному.

QHA повідомляло, що окупанти намагалися взяти у адвокатів Євгена Панова підписку про нерозголошення державної таємниці. За словами захисників, секретними матеріалами силовики вважають свідчення людей, на яких «українські диверсанти» нібито готували замах.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ розповсюдила заяву про запобігання терористичним актам в Криму, нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міноборони України.

11 серпня в інтернеті з'явився відеозапис допиту українського громадянина Євгена Панова, якого ФСБ звинувачує у підготовці терористичних атак в анексованому Криму. У ролику Панов зізнається у підготовці диверсії і повідомляє, що ця операція була спланована ГУР Міноборони України. Пізніше Панов розповів, що його катували.

Джерело: LB.ua

QHA