СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У підконтрольному Кремлю Верховному суді окупованого Криму відбулося засідання у справі кримськотатарського журналіста Нарімана Мемедемінова. Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Адвокат зазначив, що під час заповнення протоколів допиту, «слідчий» не вніс дані про українське громадянство кримського татарина. У зв'язку із цим адвокат подав до «Верховного суду» скаргу, що такі дії є незаконними і закликав усунути порушення. Однак «суд» відхилив скаргу.

— Ми подали скаргу до Верховного суду, який залишив це беззаконня, не задовольнив нашу апеляційну скаргу і залишив чинним рішення Київського суду. Виходить так, що ФСБ відмовляється вказувати, що Наріман Мемедемінов є громадянином України. З таким же успіхом можна не писати ім'я Нарімана, рік народження і все інше. Він має два громадянства, а обирається тільки російське. Це порушення величезного пласту норм міжнародного права, кримінально-процесуального кодексу. У слідчого немає вибору — писати українське громадянство Нарімана чи не писати, це має бути відображено, — підкреслив він.

Курбедінов додав, що захист кримськотатарського активіста й надалі оскаржуватиме рішення так званого "суду".

QHA повідомляло, що "суд" у Криму провів засідання у справі Нарімана Мемедемінова вчора, 22 травня, і залишив його під арештом до 15 серпня. Журналіст брав участь в засіданні за допомогою відеозв'язку.

Нагадаємо, раніше підконтрольний окупантам суд в Криму продовжив термін арешту Наріману Мемедемінову до 15 серпня цього року.

Адвокат кримського татарина Едем Семедляєв повідомив, що Мемедемінова відправили на психіатричну експертизу.

Він зазначив, що для такої категорії справ психіатрична експертиза не є обов'язковою, однак практика показує, що в усіх політичних справах щодо кримських татар окупанти проводять цю принизливу процедуру.

Відзначимо, кримського татарина підозрюють в «публічних закликах до здійснення терористичної діяльності».

Джерело: КримSOS

QHA