САЛАВАТ (QHA) -

Співробітники ФСБ Росії відвідали в'язня Кремля Руслана Зейтуллаєва у виправній колонії і вимагали від нього надати свідчення проти іншого кримського татарина Енвера Сейтосманова.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив журналіст Антон Наумлюк.

За його словами, силовики погрожували у разі відмови порушити проти самого Зейтуллаєва кримінальну справу за недачу показань.

— Зейтуллаєв відмовився дати свідчення, пославшись на 51 статтю Конституції РФ. Були запрошені поняті, які зафіксували відмову, протокол Зейтуллаєв також відмовився підписувати. Ніякого адвоката при цьому не було, співробітники ФСБ були місцеві, які виконували доручення кримських колег, — написав журналіст.

Нагадаємо, 10 травня цього року в окупованому Криму під Севастополем силовики провели обшуки в будинках братів Ернеста і Енвера Сейтосманових. Кримські татари є двоюрідними братами Нурі Прімова, незаконно засудженого у вигаданій справі "Хізб ут-Тахрір". 11 травня суд заарештував Енвера Сейтосманова.

У свою чергу, Ернест Сейтосманов повідомив, що його брату Енверу ФСБ "шиє" справу про тероризм. Так, Енверу Сейтосманову зачитали протокол, згідно з яким йому хочуть приписати статтю 205.5, ч.2 (участь у забороненій в Росії організації "Хізб ут-Тахрір").

QHA