КИЇВ (QHA) -

Берегова охорона ФСБ РФ затримала в Азовському морі практично в одній точці на півдні від Бердянська два судна: одне з них прямувало до Маріуполя, друге — з міста, 2 і 3 липня. Про це повідомив керівник «Майдану закордонних справ» Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook.

Так, близько 20:30, 2 липня, ФСБ затримала турецький суховантаж HALISDEMIR, який йшов з Маріуполя у Туркель (Туреччина). Тривалість затримки — 2 години.

Інше судно затримали близько 00:30 3 липня у 20 кілометрах на південь від Бердянської коси. Турецький суховантаж NAZLIM прямував до Маріуполя. ФСБ протримала судно близько трьох годин.

— Якщо МЗС України оперативно додасть ці факти до «морського» позову України до міжнародного суду, то за рік – два їх туди додадуть, а років за 5 розглянуть, — додав Клименко.

Нагадаємо, Андрій Клименко заявив, що Росія змінює тактику в Азовському морі. Російські прикордонники не пропускали судна через Керченську протоку. Турецький балкер BEHCET C очікував дозволу на проходження Керченської протоки близько чотирьох діб. Усього в так званій черзі у Керченській протоці стояло шість суден, які прямували з вантажем із Маріуполя і Бердянська, ще три — на прохід до Азовського моря.

ФОТО: Vessel Finder

QHA