СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

На адмінмежі між анексованим Кримом і материковою Україною на пункті пропуску "Чонгар" сьогодні, 15 листопада, російські силовики затримали кримську татарку, політолога Ленору Дюльбер.

Про це повідомив голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заір Смедля у своєму Facebook.

У громадському об'єднанні "Кримська солідарність" відзначили, що з Ленорою Дюльбер провели "бесіду".

— Важливо відзначити, що під час перетину російських пунктів пропуску такі затримання з "бесідами" перетворилися на "стандартну процедуру" для активістів, адвокатів, журналістів і громадських діячів.

Через деякий час Ленору Дюльбер відпустили, вона їде додому.

 

Після цього співробітники ФСБ затримали першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, а також двох делегатів Курултаю кримськотатарського народу Леммара Юнусова і Мустафу Асаба.

Заір Смедля пише, що з ним також "проводять бесіди".

 

12 листопада у Києві відбулася Конференція делегатів Курултаю кримськотатарського народу, на яку зібралися 76 делегатів, у тому числі — з окупованого Криму.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомляв, що окупаційна влада може перешкоджати виїзду делегатів на материкову Україну для участі в Конференції.

Зокрема, Джемілєв поставив за приклад Всесвітній конгрес кримських татар у 2015 році, коли окупаційна влада також цьому заважала.

QHA