КИЇВ (QHA) -

Українським консулам в РФ сьогодні, 27 вересня, не дозволили відвідати 19-річного громадянина України Павла Гриба, викраденого в Білорусі співробітниками ФСБ.

Про це повідомила прес-секретар МЗС Мар'яна Беца.

— Ми вдруге просили допуск консулів на 27 вересня. Ми зверталися до Слідчого управління ФСБ Росії у Краснодарському краї з проханням дозволити нашим консулам зустрітися з Грибом, але відповіді від них ми не отримали, тобто фактично дозволу на зустріч немає, заявила прес-секретар МЗС.

Крім того, вона додала, що дозволу на обстеження Павла Гриба українськими лікарями також не було отримано.

Нагадаємо, перший раз консули змогли побачитися з 19-річним українцем 18 вересня.

Тоді Грибу були передані предмети першої необхідності, але не вдалося передати ліки, оскільки на це потрібен спеціальний дозвіл.

Російські лікарі нібито його обстежили, але у нас також немає жодної інформації, що саме з ним робили, які аналізи, які висновки, і швидше за все, це було зроблено, на нашу думку, з метою зняти питання про обстеження Гриба українськими лікарями, сказала Беца.

Також в українському МЗС не знають, чи отримує українець необхідні йому ліки.

Нагадаємо, українець Павло Гриб зник 24 серпня у Білорусі. За його словами, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим людям у лісі. Більше доби його тримали у приміщенні без вікон, після чого відвезли у Смоленську область, де «законно» оформили арешт.

Влада Білорусі не визнає своєї причетності до викрадення українця.

За офіційною інформацією, з 25 серпня Павло Гриб перебуває у краснодарському СІЗО. Влада Росії намагається звинуватити його у тероризмі. До нього довго не пускали адвоката і українських консулів.

Джерело: УНІАН

QHA