МОСКВА (QHA) -

 

Український політв'язень Олег Сенцов після припинення голодування харчується за спеціальною дієтою. Про це «ТАСС» розповів заступник директора Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Росії Валерій Максименко.

— Наприклад, сьогодні вранці на сніданок у нього була вівсяна каша, кисломолочні продукти, включаючи йогурти, парові м'ясні кульки. На обід — суп з картоплею і м'ясним бульйоном зі шматочками яловичини, на друге — картопляне пюре з паровою яловичиною, овочі й кисіль. На вечерю — рибне суфле приправлене дієтичним соусом, гречана каша, салат з тертої моркви, солодкий чай і печиво. На полуденок — стакан кефіру, — зазначив він.

За словами Максименка, Сенцов нібито практичний відновив свою вагу, яка у нього була до голодування, і зараз він важить 80,2 кілограма.

— Його стан ми оцінюємо як стабільний і хороший, я б навіть сказав, як задовільний.

При цьому, здоров'я політв'язня, за даними ФСВП, підтримують медикаментозно.

— Лікарі задоволені тим, як триває процес відновлення. Він залишається під контролем лікарів, вони вважають, що голодування було припинене більш ніж вчасно, це дозволило уникнути можливих незворотних процесів.

 

Нагадаємо, вчора, 16 жовтня, сестра політв'язня Наталія Каплан заявила, що стан здоров'я Олега Сенцова дуже тяжкий і, наразі, ніхто не може сказати, чи виживе він. При цьому, у нього за час голодування постраждали практично усі внутрішні органи.

Раніше уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Олег Сенцов припинив голодування. За її словами, такий крок означає, що політв'язень знаходиться у критичному стані.

Сам Сенцов зазначив, що змушений був припинити своє голодовання, яке тримав понад 140 днів. Його збиралися годувати насильно, оскільки він вже нібито не в змозі був адекватно оцінювати рівень здоров'я і небезпеки.

 

Джерело: ТАСС

QHA