СТАМБУЛ -

Один із історичних і культурних символів Стамбула — Галатська вежа забарвилася в кольори прапора Туреччини в честь пам'яті синів і дочок Туреччини, загиблих 15 липня 2016 року за запобігання спробі збройного перевороту в країні.

Рішення муніципалітету мегаполісу прийняте відповідно до програми заходів, приурочених до Дня демократії та народної єдності 15 липня.

Підсвічування Галатської вежі привернуло особливу увагу жителів і гостей Стамбула, які із задоволенням фотографувалися на тлі історичної пам'ятки.

Нагадаємо, у ніч з 15 на 16 липня 2016 року група військовослужбовців ЗС Туреччини, які перебувають в організації Фетхуллаха Ґюлена, зробила спробу збройного захоплення влади в країні. Дії хунти були рішуче присічені завдяки діям керівництва країни і органів правопорядку, а також пересічних громадян. Загинули близько 250 турецьких громадян, понад дві тисячі отримали поранення.

Влада Туреччини звинуватила в причетності до спроби перевороту проповідника Фетхуллаха Ґюлена і зажадала його екстрадиції від США, де той проживає. Сам Ґюлен засудив заколот і заявив про свою непричетність.

Фото, джерело: АА

QHA