МОСКВА (QHA) -

Сьогодні, 30 серпня, виповнюється 60 років від дня народження російської правозахисниці і журналістки Ганні Політковській.

Політковську застрелили у під'їзді власного будинку 7 жовтня 2006 року. Вбивця вистрілив у неї чотири рази. Хоч незабаром п'ятеро підозрюваних і постали перед судом, замовники вбивства не знайдені й досі.

Політковська виступала з критичними статтями на адресу російської влади, зокрема, президента РФ Володимира Путіна. Вона звинувачувала його у знищенні демократії, а також повідомляла про звірства російської армії у Чечні, а також збирала свідчення про це. Політковська була затятим критиком ставленика Кремля у Чечні Рамзана Кадирова.

День вбивства Політковської збігається з днем ​​народження Путіна.

Представляємо цитати Політковської.

— Я мрію, щоб він (Путін) сидів на лаві підсудних ... І найсуворіша процедура з перерахуванням усіх його злочинів, зі слідством у всіх його злочинах відбувалася.

— За що я не злюбила Путіна? Ось за це і не злюбила. За простоту, яка гірша за крадіжку. За цинізм. За расизм. За нескінченну війну. За брехню. За газ у "Норд-Ості". За трупи невинно убитих, які супроводжують увесь його перший термін. Трупи, яких могло не бути.

— Путін, випадково отримавши величезну владу в свої руки, розпорядився нею з катастрофічними для Росії наслідками. І я не люблю його, тому що він не любить людей. Він не переносить нас. Він зневажає нас. Він вважає, що ми — засіб для нього, і тільки. Засіб досягнення своїх особистих владних цілей. І тому з нами можна все — грати, як йому заманеться. Нас можна знищувати, як заманеться. Ми — ніхто. А він — хоч і випадково влізши нагору, але нині цар і бог, якому ми маємо поклонятися і боятися його.

— Путін поставив свою владу винятково на олігархічні глиняні підпірки — народу в цій схемі місця не виявилося. Він дружить з одними олігархами — і воює з іншими, і саме це називається у нас вищим державним управлінням, коли головне — мільярдери, між якими поділені нафтові й газові запаси ...

— У путінській стилістиці політичного життя — глибока особиста образа. Путін багато разів публічно демонстрував, що у принципі не розуміє, що таке дискусія. Тим більше політична — дискусії нижчестоячого, по Путіну, з вищим бути не повинно.

— Я часто думаю: чи людина Путін взагалі? Або залізна мерзла статуя? Думаю і не знаходжу відповіді, що людина.

Як писало QHA, російська політемігрантка Ірина Белачеу кажучи про вбивство ще одного опонента Путіна — опозиційного політика Бориса Нємцова заявила, що замовники і вбивці політика не будуть оприлюднені, поки Путін залишається президентом РФ.

За її словами, подібні злочини, швидше за все, матимуть продовження в Росії.

Джерело: Радіо Свобода

QHA