КИЇВ (QHA) -

Директор інформаційного агентства QHA і Радіо Hayat, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель у рамках марафону Радіо "Крим.Реалії" «Сто днів ефіру в Криму» розповіла про те, яку роль відіграє громадянська журналістика та активна громадянська позиція на окупованому півострові.

Вона зазначила, що в анексованому Криму журналістам не дають виконувати свої професійні обов'язки.

— Я пишаюся тими людьми, які знаходяться на території півострова і не бояться проявляти свою громадянську позицію, і взагалі — робити все можливе в тих умовах для того, щоб наблизити деокупацію. І як мінімум — розповісти, що там відбувається. Явище громадянської журналістики нині на півострові буде таким же яскравим і знайде своє місце в історії, коли ми будемо описувати всі ці події, як і «самвидав» за радянських часів, — сказала Юксель.

Раніше Гаяна Юксель, виступаючи на конференції, присвяченій Міжнародному дню захисту прав людини «Крим. Анексія та безправ'я або початок кінця імперії» заявила, що в результаті російської окупації Крим перетворився на інформаційне гетто.

— За час анексії там зафіксовано близько 500 випадків порушення прав людини, а також введена заборона на роботу українських і кримськотатарських ЗМІ. Тому стратегія, яку представило Міністерство інформаційної політики, дуже важлива, — зазначила вона.

Вона акцентувала увагу на тому, що українські ЗМІ повинні контактувати з кримськими журналістами, щоб правильно висвітлювати події, що відбуваються нині в Криму.

На думку Гаяни Юксель, Україні дуже важливо не тільки підтримувати зв'язок з Кримом, а й робити конкретні кроки назустріч корінному народу півострова, який підтримав під час російської окупації український уряд. Тому кримські татари з нетерпінням очікують визнання Україною статусу Кримськотатарської автономної республіки.

QHA