КИЇВ (QHA) -

Начальник Генерального штабу, головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко розповів про зміни, які будуть внесені до законодавства про військову службу.

Так, передбачається прописати в контракті новоприйнятого військовослужбовця обов'язковий термін закінчення контракту, а не обумовлювати момент демобілізації певними обставинами.

- По-перше, поданим до Верховної Ради законопроектом планується скасувати контракти до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію. Усі громадяни укладатимуть контракти з визначенням чіткого терміну їх дії.

По-друге, контракти на шість місяців в особливий період за бажанням укладатимуть мобілізовані військовослужбовці строкової служби, які під час особливого періоду відслужили не менш, ніж 11 місяців. Також укласти контракт на шість місяців зможуть особи, звільнені з військової служби під час дії особливого періоду, які вирішили ще послужити в рядах Збройних сил за контрактом. Після шести місяців служби такі військовослужбовці мають право продовжувати контракти ще на шість місяців або більші терміни, - передає оголошення головнокомандувача Муженко управління зі зв'язків з громадськістю ВСУ.

Повідомляється також про низку змін щодо звільнення військовослужбовців - відтепер самовільно звільнитися з армії може той військовослужбовець, який відслужив 18 місяців, а тим, хто укладав контракти на термін до «закінчення особливого періоду», можна буде піти на спокій через 24 місяці.

Таким чином, планується поетапно замінити невмотивованих військовослужбовців у лавах української армії більш свідомими контрактниками.

Наразі проект перебуває на стадії рекомендацій в Адміністрації Президента України, де вже висловлюються сумніви в доцільності такого кроку, адже 57 тисяч військовослужбовців уклали раніше контракти на термін «до закінчення особливого періоду», і якщо вони скористаються новою опцією звільнення, то оборона країни втратить 28% особового складу.

ФОТО: інтернет

QHA