РІВНЕ (QHA) -

У Рівному нацгвардієць Анатолій Гордійчук врятував 13-річного хлопчика, який провалився на озері під лід.

За словами Гордійчука, гуляючи з товаришем берегом озера, він раптом побачив потопаючого підлітка.

Він одразу ж кинувся дитині на допомогу. Перехожі також намагалися допомогти хлопчику врятуватися.

— Люди, які там були, кинули хлопчику гілку. Але ми побачили, що він її відпустив, і вже почав йти на дно. Тоді я спустився до хлопчика і витягнув його на берег. Після цього ми завели дитину в кафе і напоїли гарячим чаєм. Потім його для огляду забрали медики, — розповів кореспонденту QHA Анатолій.

Як стало відомо, 13-річний Руслан, який живе неподалік від Рівного, повертався з братом з навчального закладу. Як і чому він опинився на озері — чітко сказати рятувальникам хлопчик не зміг.

Тим часом у військовій частині, де служить Антолій Гордійчук, пишаються товаришем по службі. Кажуть, що такі військові показують приклад того, як слід ставитися до своїх обов'язків і служби.

— Наші військові розуміють, що їхнє основне завдання — це збереження життя громадян. Тому десь на підсвідомому рівні це відкладається в наших військовослужбовців. Звичайно, нам дуже приємно, що з нами служать такі люди, які проявляють героїзм і мужність. Значить, ми їх правильно вчимо. У нас в Національній гвардії таких прикладів багато. Такі люди розуміють, для чого потрібна Національна гвардія, розуміють, що людське життя — це головна цінність, — розповідає заступник командира батальйону по роботі з особовим складом капітан Сергій Осташевський.

Спасителя-нацгвардійця хочуть представити до державної нагороди. Вище керівництво Національної гвардії вже готує таке представлення.

Однак Анатолій зізнається, що героєм себе не відчуває. Каже, що будь-яка людина на його місці вчинила би так само.

Фото Національної гвардії та ДУ ДСНС у Рівненській області

QHA