КИЇВ (QHA) -

Питання водопостачання в анексованому Криму залежить винятково від Росії, заявив Міністр з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ) Вадим Черниш на брифінгу для журналістів у Києві.

За його словами, РФ дезінформує, стверджуючи, що проблеми з екологією на півночі Криму виникли через припинення подачі води з Кримського каналу.

Черниш зазначив, що вода на завод "Кримський титан" надходить з так званого Східницького водозбору і артезіанських свердловин.

— РФ використовує "спойлер", що ситуація в Армянську викликана припиненням подачі води з Кримського каналу. Однак вода на завод ("Кримський титан") надходить з так званого Східницького водозбору і артезіанських свердловин. І те, що населення не отримує воду — відповідальність окупанта.

Раніше Черниш заявляв, що Кабмін працює над механізмом використання Конвенції про захист Чорного моря від забруднень, також відомої як Бухарестська конвенція, щоб отримати доступ до інформації про катастрофу на "Кримському титані". За його словами, уряд опрацьовує можливості скористатися цією конвенцією.

Відзначимо, прокуратура АРК не виключає, що техногенна катастрофа на заводі "Кримський титан" могла стати наслідком російської провокації.

Тим часом, Головне управління Національної поліції України в Криму і Севастополі оприлюднило три версії, які могли призвести до хімічних викидів на заводі "Кримський титан".

QHA